Program Alf

Skip Navigation LinksÚvod > Software > Program Alf

Firma Interactive school vyvinula sadu programů pro výuku a testování žáků mateřských a základních škol. Patří mezi ně Alfíček, Alf a AlfBook.

Alficek

Alfíček je výukový software s pestrou sadou více než 3.000 interaktivních úloh, cvičení a her pro mateřské školy. Děti si procvičí slovní zásobu a vědomostní znalosti prakticky ze všech oblastí učiva mateřské školy. K dispozici jsou otázky s výběrem jedné správné odpovědi, výběr více odpovědí, přiřazení dvojic pojmů, zařazení slov do skupin, uspořádání pojmů nebo vět do správného pořadí, popis obrázku, dvojice, puzzle, hádej slovo. Doplň slova, křížovka. Odpověď na otázku nebo úkol je ihned vyhodnocena, na závěr úlohy se zobrazí její celkové hodnocení.

 

Jednotlivé verze DVD Alfíček pro MŠ: Alfíček DEMO s více než 450 úlohami (zdarma), Alfíček - plná verze s více než 3000 úlohami, Alfíček I. - interaktivní cvičení, Alfíček II. - slovní zásoba - český jazyk, Alfíček III. - slovní zásoba - anglický jazyk. Cvičení a hry z této stránky je možné také zakoupit na samostatném DVD, které nevyžaduje připojení k internetu, nebo na USB flash disku.

Alfíček

 

Alfíček pro MŠ on-line je na webu spustitelný program s interaktivními úlohami a hrami pro mateřské školy. Naleznete zde pestrou sadu více než 4000 úloh a cvičení ze 60 oblastí. Můžete získat neomezený roční přístup na stránku www.alficek.cz pro celou mateřskou školu i rodiče na prohlížení cvičení doma. Online přístup je okamžitý, bez potřeby instalace a je platný pro neomezený počet zařízení. V on-line verzi si můžete otevřít hodnocení práce z pohledu žáka, nebo hodnocení z pohledu učitele. Alfíčka je proto možné využít také při vzdálené výuce.

AlfAlf je interaktivní program pro tvorbu testových úloh. Byl vyvinut pro potřeby učitelů a žáků. Díky svému jednoduchému rozhraní nabízí snadné vytváření testových úloh vhodných na procvičování učiva a samotnou tvorbu interaktivních testů formou šablon, do kterých jsou vkládány obrázky nebo texty. Pro vytváření testových úloh jsou k dispozici videonávody.

 

Při vytváření testů můžete využít až 12 typů úloh podle zakoupené licence. Licence Start je zdarma a obsahuje pouze Výběr jedné odpovědi. Licence Basic je rozšířena o Pexeso, Seřazení, Přiřazení a Skupiny. V licenci Gold je škála úloh doplněna o Výběr více odpovědí, Popis obrázku, Dvojice, Puzzle, Hádej slovo a Křížovku. Při zakoupení licence Basic nebo Gold je v ceně přístup do databáze testů na jeden rok.

Pokud máte počítače na škole propojené v síti, program Alf není nutné instalovat na žákovských počítačích. Využijte síťovou vlastnost programu Alf a nainstalujte ho jen na serveru a na žákovských počítačích už vložíte pouze odkaz na program. K dispozici je obsáhlá databáze hotových materiálů.

Program Alf

 

Alf Book

AlfBook  je internetová aplikace pro ověření a upevnění vědomostí z učiva základní školy od 1. do 9. třídy rozdělená podle vyučovaných předmětů. Obsahuje více než 20 000 interaktivních cvičení ve 12 pestrých typech úloh.

Řazení testů je podle ročníků, předmětů a tematických celků a k dispozici jsou přehledné výsledky, statistiky a historie řešení.

Po zakoupení licence jsou všechny úlohy jsou pro učitele, děti i rodiče přístupné na www.AlfBook.